Evlerimizde rahatlıkla kullanılan menteşeli sineklikler, sıcak günlerde açık pencere keyfini yaşamamıza olanak tanırken, sineklerin ve istenmeyen kanatlıları engeller. Ancak zamanla veya kullanımdan kaynaklanan sebeplerle sinekliklerimizde sorunlar ortaya çıkabilir. Menteşeli sineklik tamiri, bu sorunları hızlı ve etkili bir şekilde çözmek için önemli bir hizmet sunar.

Sineklik Tülü Değişimi

Menteşeli sinekliklerde kullanılan tül, zaman içinde yıpranabilir veya hasar görebilir. Tamir işlemi sırasında, tülü yenisiyle değiştirerek hem estetik hem de işlevsel bir çözüm sağlanır.

Yeni sineklikleriniz daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için bakımına yönelik ipuçları

Sinekliklerin sinekleri ve böcekleri evinizden uzak tutmanın harika bir yolu olduğuna şüphe yok. Sinekliğinizin mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını nasıl sağlayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. 

1) Sineklikleri en az yılda bir kere su, sabun veya deterjanla temizleyin.

2) Temizledikten sonra aksesuar ve ekipmanlarının sağlam ve eksiksiz olduğunu kontrol ediniz.

3) Zamanla şiddetli rüzgar veya hava koşulları nedeniyle gevşemiş olabilecek vidalar, doğrama üzerinde ki hasarlı parçaları mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

4) Gevşek bağlantı parçalarına dikkat edin; bunlar sineklik kapı çerçevenizin farklı bölümlerini bir arada tutan menteşeler, kilitler veya diğer donanım bağlantılarını içerebilir. Bunlar gevşerse veya görevini yapmazsa sinekler ve haşereler içeriye eskisinden daha kolay girebilir!

Sineklik Fitili ve Fitil Makarası

Sinekliklerde kullanılan fitiller, zaman içinde aşınabilir veya gevşeyebilir. Tamirat sırasında, fitil değişimi fitil makarası sayesinde takılabilir ve düzenlemesi yapılarak, sinekliğin etkinliğini artırır.

Sineklik Profili değişimi

Menteşeli sinekliklerde kullanılan profillerde eğilme veya deformasyon olabilir. Menteşeli sineklik profilleri 17×25 ve 10×20 mm ebatlarındadır. Profil onarımı, bu sorunları giderir ve sinekliğin dayanıklılığını yeniden sağlar. CNR Sineklik Atölyesinden tüm renklerde profilleri temin edebilirsiniz.

Sineklik Aksesuarları

Tamirat sırasında ihtiyaç duyulan çeşitli aksesuarlar, sinekliklerin düzgün çalışmasını sağlar. Bu aksesuarlar arasında menteşe, sineklik çıtçıtı, sineklik tutamağı, köşe takozları ve montaj vidaları bulunabilir.

Menteşeli sineklik tamiri, uzman ellerde yapıldığında, sinekliklerinizi ilk günkü performansına kavuşturur. Profesyonel ekipler, hızlı ve etkili çözümler için CNR Sineklik ile iletişime geçebilirsiniz.

Evinizdeki sinekliklerde herhangi bir sorunla karşılaştığınızda, uzmanlarımızdan destek alarak konforunuzu en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Sineklik tülü, sineklik fitili, sineklik fitil makarası, sineklik profili ve sineklik aksesuarı gibi detaylar, tamiratın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir